Işıl Yazıcı

Işıl Yazıcı

Işıl Yazıcı

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitiminden sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi  İşletme İktisadı Fakültesinde Uluslararası İşletme sertifika  programını tamamlamıştır.

2010 senesine kadar yaklasık 20 yıl Profesyonel Yönetici olarak Uluslararası ve Türk İlaç şirketlerinde satış ve pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında çalışmıştır.

İlaç sektöründeki kariyerinde  çalışmış olduğu şirketlerden bir kez en çok gelecek vaad eden çalışan ve bir kez de en başarılı yönetici ödülünü almıştır

2011’den itibaren eğitmen  olarak çalışmakta olup profesyonel koç olarak ACPC ünvanını almıştır. Uluslararası akredite bir koç (PCC) ünvanı bulunmaktadır.

Bugüne kadar firmalara özellikle satış, pazarlama ,sunum teknikleri ,koçluk,mentorluk ve liderlik konularında eğitimler vermiştir.Firmaların ihtiyaçlarına yönelik arama çalışmaları ve atölyeler düzenlemiştir.  Büyük ölçekli kurumların ihtiyaçlarına yönelik eğitim tasarım çalışmalarında proje koordinatörlüğü yapmıştır.Bu konularda kurumlara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sürekli ve etkili eğitim/koçluk sistemlerinin uygulanmasıyla organizasyonlarda satış ve yönetim başarısının bariz olarak arttığı çalışmalarla gösterilmiştir.Kendisi bu konudaki tecrübelerini koç/mentor olarak da çalışarak aktarmaktadır.

Judith Lieberman’dan masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimlerini alarak masal ve hikaye anlatma sanatına başlamış ve aldığı eğitim ve atölye çalışmaları ile de ustalaşma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.Bir hikaye anlatıcısı olarak çalışmakta ve eğitimler vermektedir..

Özellikle kurumlarda satış,pazarlama ve liderler için hikaye anlatma eğitimleri vermekte ve atölye çalışmaları yapmaktadır.Bu çalışmalarda kurumların işleyişi içinde güçlü bir iletişim ve ilham verme ve rol model aracı olarak hikaye anlatmanın gücüne inanmaktadır.Bu gücü, tecrübesi ile birleştirerek kurumun ve bireylerin  hikaye anlatımını iletişimlerinin doğal bir unsuru olarak kullanmalarını sağlamaktadır.

Courses

ID Course Name Duration Start Date
SATIŞTA HİKAYE ANLATMA SANATI / 12-13 Mayıs 2018 Mayıs 12, 2018