“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” EĞİTİM KAMPI 15-18 MART TARİHLERİNDE ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ'NDE GERÇEKLEŞİYOR

TÜSİAD
Bu yıl başvuru rekoru kıran “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ön eleme aşaması tamamlandı. İş fikirlerinin başarısıyla zorlu bir değerlendirme sürecine tanık olunan ön eleme aşamasının ardından seçilen ekipler 15-18 Mart tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Eğitim Kampı’na katılmaya hak kazandı. Eğitim Kampı’nda, Türkiye girişimcilik ekosisteminin önde

Start

End

Address

  View map

Bu yıl başvuru rekoru kıran “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ön eleme aşaması tamamlandı. İş fikirlerinin başarısıyla zorlu bir değerlendirme sürecine tanık olunan ön eleme aşamasının ardından seçilen ekipler 15-18 Mart tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Eğitim Kampı’na katılmaya hak kazandı. Eğitim Kampı’nda, Türkiye girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimleri, yarışmacılarla deneyimlerini paylaşacak.

TÜSİAD tarafından, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasında aktif rol oynayacak, vizyoner üniversite öğrencilerine, iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlenen ve bu yıl rekor başvuru sayısına ulaşan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında ön eleme aşaması tamamlandı. Yarışmada üniversite öğrencileri iş fikirlerini, iş dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte geliştirerek hayata geçirme imkanına sahip oluyorlar. Bu sene BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın diğer destekçileri arasında Mazars Denge, Gittigidiyor, Özyeğin Üniversitesi, UBS, Allianz ve IBM bulunuyor.

Ön elemeyi geçen ekipler belirlendi

Türkiye’nin 73 ili ve 152 üniversitesinden 3.700’ü aşkın öğrencinin başvurduğu yarışmada, toplamda 1.426 proje, en az iki yatırımı olan ya da Bireysel Katılım Sermayesi lisansına sahip melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosisteminin lider isimlerinin oluşturduğu bağımsız jüri tarafından ön eleme aşamasında değerlendirildi. İş fikirlerinin yüksek niteliği nedeniyle kıyasıya bir rekabete sahne olan ön eleme aşaması sonucunda jüriden en yüksek puanı alan, 31’i asil, 21’i yedek olmak üzere toplamda 52 iş fikri bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı. Kazananların tam listesine www.bugenclikteisvar.com adresinden ve yarışmanın sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir. Ön elemeyi geçen ekipler yarışmanın Eğitim Kampı etabında iş fikirlerini geliştirme imkanı bulacak.

Girişimciliğin önemli isimleri Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak Eğitim Kampı’nda deneyimlerini aktaracak

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında Eğitim Kampı etabı 15 Mart’ta başlayacak. Bu sene Özyeğin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Eğitim Kampı kapsamında aralarında akademisyen, girişimci ve uzmanların bulunduğu eğitmenler, ihtiyaç doğrulamadan pazara çıkış stratejilerine, fizibiliteden etkin sunum tekniklerine kadar farklı konularda eğitimler vererek deneyimlerini yarışmacılara aktaracaklar. Bu yılki eğitim kampı, zengin programı ve uzman katılımcılarıyla dikkat çekiyor. Pazara çıkış ve hızlı büyüme, etkin sunum hazırlama teknikleri, fizibilite, marka stratejileri ve daha pek çok konu paneller, teorik vaka çalışmaları ve eğitimler halinde Eğitim Kampı’na katılacak yarışmacılara sunulacak. Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün açılışını yapacağı program 18 Mart’ta sona erecek.

“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” EĞİTİM KAMPI 15-18 Mart Programı için tıklayınız.

MORE DETAIL