Ana içeriğe git


Veri Bilimi ile Kariyerinize Yön Verin


Veri Bilimi alanında kendini kuvvetli bir başlangıçla geliştirmek isteyen kişilere yönelik dördüncü canlı çevrimiçi yeni sınıfımızı açıyoruz!


Linkedin’in “2020 Emerging Jobs” raporuna göre Veri Bilimi, işe alımlarda talep gören mesleklerden biri olmaya devam ediyor. Bilgisayarların hızla artan hesaplama gücünü istatistik ve matematik uygulamaları ile birleştiren Veri Bilimi disiplini, ileri hesaplama teknikleri sayesinde dünyada ve Türkiye’de çok farklı sektörlerde çalışan kişilere, veriyi doğru şekilde okuyup, kurumun hedeflerine uygun kararlar verebilme yetkinliği sunuyor.


Programa Kimler Katılabilir?


Programı, halihazırda mühendislik, temel bilimler veya istatistik altyapısı olup, veri bilimi ve makina öğrenmesi konularında kendini geliştirmek isteyen kişilere uygun seviyede tasarladık. Uygulamalı egzersizleri yapabilmek için lisans seviyesinde istatistik ve programlama bilgisine sahip olmak ve ders materyalleri ile açık kaynak içerikleri takip edebilmek için iyi seviyede İngilizce bilmek gerekiyor. Dördüncü senesindeki lisans öğrencileri de programa katılabilir.


Katılımcılarımızdan haftada 6 saatlik canlı çevrimiçi derslere katılıp, kendi zamanlarında yapacakları açık kaynak içerikler ve uygulama egzersizleriyle birlikte programa haftada 10-12 saat ayırmalarını bekliyoruz.  Derslere katılıp projeleri zamanında tamamlayan katılımcılarımız sertifika almaya hak kazanacaklar.


Programı Tamamladığınızda Neler Yapabileceksiniz?


Programı kuvvetli bir teorik altyapıyla uygulamalı egzersizleri birleştiren bir formatta tasarladık.


Veri Bilimi’nin belkemiğini oluşturan analitik kavramlar, tahminleme modelleri, makina öğrenmesi ile finans, bilişim teknolojileri ve üretim gibi farklı sektörlerde çok çeşitli veri kaynaklarından toplanan veriler ile ne gibi modeller kurulabildiğini ve bu modellerin gerçek sistemlerde nasıl devreye alındığını deneyimliyor olacaksınız.


Dersler Ne Zaman / Nerede Olacak?


Lisans düzeyinde algoritma ve programla bilgisi olan, fakat daha önce Python kullanmamış katılımcıların 1 Nisan 2021 - 7 Temmuz 2021 döneminde Python ve Pandas öğrenebilecekleri hazırlık modülümüzü tamamlamalarını bekliyoruz. Bu modül, asenkron olarak açık kaynak içerikler ve asistan desteğiyle tamamlanacak uygulamalı egzersizlerden oluşmaktadır. Python ve Pandas ön hazırlıkları ile ilgili sorularınız olursa bizimle veribilimi@ozyegin.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.


Ana modüllerdeki derslerimiz, 7 Temmuz 2021 tarihinde başlayacaktır. Derslerimiz  Zoom platformu üzerinden verilecektir.


Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2021

**Canlı derslere katılım zorunludur.


Pazartesi 19:00 - 22:00
Çarşamba 19:00 - 22:00


Programa katılım ücreti KDV dahil 9850 ₺'dir.


Ödeme seçenekleri için tıklayınız


Sorularınız ve geribildirimleriniz için veribilimi@ozyegin.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ders Programı için tıklayınız 


Akademisyenlerimiz