Global searching is not enabled.
Skip to main content

Python ile Veri Bilimi - I Sertifika Programı

Veri Bilimi alanında kendini kuvvetli bir başlangıçla geliştirmek isteyen kişilere yönelik ilk canlı çevrimiçi programımızı açtığımızı heyecanla bilgisini vermek isteriz!


python_veri_bilimi


Veri Bilimi ile Kariyerinize Yön Verin


Linkedin’in “2020 Emerging Jobs” raporuna göre Veri Bilimi, işe alımlarda talep gören mesleklerden biri olmaya devam ediyor. Bilgisayarların hızla artan hesaplama gücünü istatistik ve matematik uygulamaları ile birleştiren Veri Bilimi disiplini, ileri hesaplama teknikleri sayesinde dünyada ve Türkiye’de çok farklı sektörlerde çalışan kişilere, veriyi doğru şekilde okuyup, kurumun hedeflerine uygun kararlar verebilme yetkinliği sunuyor.


Programa Kimler Katılabilir?


Programı, halihazırda mühendislik, temel bilimler veya istatistik altyapısı olup, veri bilimi ve makina öğrenmesi konularında kendini geliştirmek isteyen kişilere uygun seviyede tasarladık. Uygulamalı egzersizleri yapabilmek için lisans seviyesinde istatistik ve programlama bilgisine sahip olmak ve ders materyalleri ile açık kaynak içerikleri takip edebilmek için iyi seviyede İngilizce bilmek gerekiyor. Dördüncü senesindeki lisans öğrencileri de programa katılabilir.Programı Tamamladığınızda Neler Yapabileceksiniz?


Programı kuvvetli bir teorik altyapıyla uygulamalı egzersizleri birleştiren bir formatta tasarladık.


Veri Bilimi’nin belkemiğini oluşturan analitik kavramlar, tahminleme modelleri, makina öğrenmesi ile finans, bilişim teknolojileri ve üretim gibi farklı sektörlerde çok çeşitli veri kaynaklarından toplanan veriler ile ne gibi modeller kurulabildiğini ve bu modellerin gerçek sistemlerde nasıl devreye alındığını deneyimliyor olacaksınız.Sorularınız ve geribildirimleriniz için veribilimi@ozyegin.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Akademisyenlerimiz