Global searching is not enabled.
Skip to main content

Python ile Veri Bilimi - I Sertifika Programı


python_veri_bilimi


Veri Bilimi ile Kariyerinize Yön Verin


Veri Bilimi alanında kendini kuvvetli bir başlangıçla geliştirmek isteyen kişilere yönelik ikinci canlı çevrimiçi programımızı açıyoruz!


Linkedin’in “2020 Emerging Jobs” raporuna göre Veri Bilimi, işe alımlarda talep gören mesleklerden biri olmaya devam ediyor. Bilgisayarların hızla artan hesaplama gücünü istatistik ve matematik uygulamaları ile birleştiren Veri Bilimi disiplini, ileri hesaplama teknikleri sayesinde dünyada ve Türkiye’de çok farklı sektörlerde çalışan kişilere, veriyi doğru şekilde okuyup, kurumun hedeflerine uygun kararlar verebilme yetkinliği sunuyor.


Programa Kimler Katılabilir?


Programı, halihazırda mühendislik, temel bilimler veya istatistik altyapısı olup, veri bilimi ve makina öğrenmesi konularında kendini geliştirmek isteyen kişilere uygun seviyede tasarladık. Uygulamalı egzersizleri yapabilmek için lisans seviyesinde istatistik ve programlama bilgisine sahip olmak ve ders materyalleri ile açık kaynak içerikleri takip edebilmek için iyi seviyede İngilizce bilmek gerekiyor. Dördüncü senesindeki lisans öğrencileri de programa katılabilir.


Katılımcılarımızdan haftada 6-9 saatlik canlı çevrimiçi derslere katılıp, kendi zamanlarında yapacakları uygulamalı egzersizlerle birlikte programa haftada 12- 20 saat ayırmalarını bekliyoruz.  Derslere katılıp projeleri zamanında tamamlayan katılımcılarımız sertifika almaya hak kazanacaklar.


Lisans düzeyinde algoritma ve programla bilgisi olan, fakat daha önce Python kullanmamış katılımcıların Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı süresince Python ve Pandas öğrenebilecekleri açık kaynak içerikler derledik. Python ve Pandas ön hazırlıkları ile ilgili sorularınız olursa bizimle veribilimi@ozyegin.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.Programı Tamamladığınızda Neler Yapabileceksiniz?


Programı kuvvetli bir teorik altyapıyla uygulamalı egzersizleri birleştiren bir formatta tasarladık.


Veri Bilimi’nin belkemiğini oluşturan analitik kavramlar, tahminleme modelleri, makina öğrenmesi ile finans, bilişim teknolojileri ve üretim gibi farklı sektörlerde çok çeşitli veri kaynaklarından toplanan veriler ile ne gibi modeller kurulabildiğini ve bu modellerin gerçek sistemlerde nasıl devreye alındığını deneyimliyor olacaksınız.


Dersler Ne Zaman Olacak?


Dersleri 28 Eylül 2020 tarihinde  Zoom platformu üzerinden başlatacağız.


**Canlı derslere katılım zorunludur.Pazartesi 18:00 - 21:00
Çarşamba 18:00 - 21:00
Cumartesi 13:00 - 16:00

Programa katılım ücreti KDV dahil 9850 ₺'dir.


Sorularınız ve geribildirimleriniz için veribilimi@ozyegin.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ödeme seçenekleri için tıklayınız


Detaylı Bilgi

Başvuru Formu


Akademisyenlerimiz